Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun yapı taşı nedeni HPV adı verilen human papilloma viröteür. Diğer bir söylem ile HPV olarak adlandırılan âdem papilloma virüslerinin saik başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün utanmaü fazla türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine münasebet olabilir. Siğiller ekseriyetle insanoğluın ten rengine nazaran oluşmaktadır. Ama dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de temel siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin çokları âdem vücudu sinein zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla beraberinde rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil diğer cilt emrazı ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlamlı seboreik siğil varsa mutlaka uzman bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok aşkın olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin yanı düzen kaşıntı, yanma ve kanama kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere münasebet oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir araz de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda seksüel ilişkiye kalkışmak Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye katılmak Eşeysel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin zayıf olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Kez Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla sırat haristığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının yüce kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe bağlamlı ekstra bir problem meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bağlamlı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları yüce olan siğillerde bu sıkıntı yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü seksüel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek sinein de seksüel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça enerjik seksüel yaşama başlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve ayvaz çocuklara aşı konstrüksiyonlması olası olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyen dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Seo Fiyatları https://egzozemisyon.name.tr/ https://minibuskiralama.name.tr/ https://emojiler.name.tr/ https://bireyselsigorta.name.tr/ https://ucuzseohizmeti.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al