İçeriğe geç

Evden eve nakliyat fiyatları nasıl hesaplanır?

Evden eve nakliyat hesaplamaları yapılırken iki faktör vardır. Bunlar; şehirlerarası nakliyat ve şehir içi nakliyat operasyonlarıdır. Bu iki konuda da hizmet aynı şekilde verilmektedir fakat fiyatları değişmektedir. Şehirlerarası yapılacak nakliyatta yakın gideri maliyeti fazla olduğundan yüzde 51’lik kısım bunu kapsamaktadır. Şehir içi yapılacak nakliyatlarda ise bu yakıt gideri yüzde 11’e kadar düşmektedir. Sağlanacak olan bu hizmetler de işçilik bedeli de önemli bir orana sahiptir şehirler arası yapılan nakliyatlar da işçilik bedeli yüzde 38 ve şehir içinde bu işçilik bedeli yüzde 56’ya yükselmektedir.
Yapılan araştırmalara göre İstanbul’da nakliyat konusunda müşterilerin ve firmaların arasında ki telefon görüşmeleri ile bu hizmeti sağlanma oranı %90’dır. Yani her 10 müşteriden 9 kişisi nakliyat hizmetini sadece firma ile telefondan görüşerek ayarlamaktadır. Aynı zaman da bu görüşme esnasında her iki taraf fiyatlandırmayı iş öncesinde yapar ve işe başlamadan önce bedel belirtilmektedir. Bazı İstanbul evden eve nakliyat firmalarının bu konu hakkında bilinçsiz olması ve sonradan oluşacak maliyetleri de taşıma esnasın da ekleyip iş sonunda müşteriye bildirmesi de hem müşteri açısından kötü izlenim yaratmakta hem de firmanın prestijini düşürmektedir.
Bu yüzden evden eve nakliyat firmalarını araştırırken size en uygun hizmeti sunacak ve en uygun yollar ile bu hizmeti sağlayacağınız bir firma seçmeniz gerekmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir